Bugun...
TÜRKİYE KAMU-SEN' İN MANİFESTOSU


Yücel ÖNDER
yucel
 
 

Benim icin cok ağır yazı olacak. Yarım milyon memurun adına konuşmak, Tüm Değerleri aktarmak sayfalara sığmaz; günler, aylar sürer. Türkiye Kamu-Sen gibi Bir çınarın Tüm özelliklerini anlatmak acziyetini yaşıyorum. içinde Nasıl güneş balçıkla sıvanamayacaksa Türkiye Kamu-Sen 'de Tüm vasıflarını anlatmak A.Ş. yazmak Hakkında mumkun Değildir. Hatta yakındır imkânsıza. Okuyacağınız bu manifesto; Türkiye Kamu-Sen adına sadece sadece tadımlıktır, buz dağını Görünen kısmıdır! Dolayısıyla hicbir zaman tamamlanamayacaktır ettik eksiktir. 

Her Seyden Önce bu metin Bir övgü yazısı Değil Tamamen ve tamamen tespitlerden oluşmaktadır. Ağdalı üslûpla yazıldığını düşünen çıkarsa bilin ki Türkiye Kamu-Sen 'i tanımıyordur HIC. 

Türkiye Kamu-Sen; memurluğun çeyrek yüzyıldır en Geniş tek taarruz cephesidir. Bu ona bir siperler cephede taarruz ihtimaline Karşı derin kazılmaz. Bu cephenin siperleri düşmanın gücüne, saldırmasına Göre Değil memur haklarının icap Ettiği şekle Göre kazılır. 

Onun Türkiye Kamu-Sen 'linin özü bu ülkenin, bu medeniyetin yani Türklüğün genetik tezgâhında dokunmuş Bir şaheserdir. O yüzden onu Türkiye Kamu-Sen'in 'li Ayrı Ayrı değerlidir, Önemlidir.

Türkiye Kamu-Sen pısırık Bir yapı Değildir. Aksine atılgan, dövüşçü, çetin, cesur saldırgandır ettik. Türkiye Kamu-Sen öyle bir cephedir ki oradan taarruz hiç kesilmez. Türkiye Kamu-Sen; memurluğun 57. Alay 'ı, Nusret Mayın gemisi' dir. Türkiye 'genel başkanı olarak, sendikacılığın Dede Korkut' Kamu-Sen uğur.

Türkiye Kamu-Sen, kimi Sendikalar gibi ısmarlama taklit sendikacılığı yapmaz ettik; sendikacılığın atomu bombasıdır; dinamiğini Kendi icinde barındırır.

Türkiye Kamu-Sen 'in ruhunu kavramak Için Üst düzeyde onura Ihtiyaç Vardır. Çünkü Türkiye Kamu-Sen Değil sadece sadece sendikal ÖRGÜTLENME onu Seyden Önce Bir şeref hareketidir.

sendikacılığı olarak Türkiye Kamu-Sen '; koltuk derdine düşenlere Değil memur arkadaşına koltuk çıkacaklara, zevklere Değil estetiğe, mobbinge Değil heyecanlara hitap eder. 

Türkiye Kamu-Sen; gönüllerde alev alev yanan, volkan volkan Devrilen, bayrak bayrak dalgalanan Bir sevdadır. Türkiye Kamu-Sen Bir gönül birliğidir.

Türkiye Kamu-Sen; kıcı başı Ayrı oynayan sarı ya da sarı-kırmızı-yeşil sendikalara benzemez. Bundan 20 sene evvel ne dediyse bugün de bundan 20 sene sonra da aynısını Söyler, itiraz edebilecek Varsa alnını karışlarım. Hakkâri'nin 'de Kars' ta ne dediyse Edirne 'de, Artvin' de onu Söyler. Doğu 'da örgütçülük yapıp Batı' da kırmızı gül dağıtmaz! Bu 20 sene sonra gelecek Bir Türkiye Kamu-Sen manifestoya 'li imza Atar ben de 20 sene evvel hangi Türkiye Kamu-Sen'in' li ne dediyse Altına imzamı atarım. Yani Türkiye Kamu-Sen, Türkiye 'dir!

Türkiye Kamu-Sen, Türk medeniyetinin beşiği Değil özüdür, özetidir. Türkiye Kamu-Sen; Aleviliktir, Sünniliktir, doğruluktur, bu toprağın çocuğu olmaktır, adalettir, okumaktır, düşünmektir, kol kola yürümektir, çığlık çığlık sloganı atmaktır, sevmektir, haktır, Hakk 'tandır.

Türkiye Kamu-Sen; bilimi cehaletle, vatanperverliği gaflet doğru Gerçeği yalanla ettik, hıyanetle özgürlüğü tutuculukla ettik, yanlışı demagojiyle gizleyecek düşkün Bir sendika Değildir.

Türkiye Kamu-Sen 'nin dinamiklerine Bir Damla dahi pislik bulaşmamıştır. de Türkiye Kamu-Sen 'Temeli Türk milletinin öz varlığına tutulan Bir aynadır. kırılmadan liler O yüzden Türkiye Kamu-Sen ', eğilemeden, ziyaretinde bükülmeden tabi ki küçülmeden büyüyebilen insanlardır. Ayni sekilde Türkiye Kamu-Sen de küçülmeden büyüyenlerin sendikasıdır. 

Türkiye Kamu-Sen; Türk milletinin köklerinden, ana prensiplerinden sendikacılığın, ahlakın Temel disiplinlerinden Ayrı düşünülemez! Doğruluk, edep, sosyal adalet, Mücadele, haya, eşitlik ... Kavramları Etrafında korkmadan, susmadan, yılmadan kenetlenenler; Türkiye Kamu-Sen'in 'lilerdir. 

Türkiye Kamu-Sen 'i üye Sayısı Değil Üyelerinin çelik iradesi ifade eder. Türkiye Kamu-Sen, üyelerini Numaratör Olarak görmez. kamusal A.Ş. Toplumsal onu üyesinin Türkiye Kamu-Sen'in 'deki hissesi, adaleti sağlamak adına cephesini genişlettiği kadardır. Adalet denen mekanizmanın işlemesi Için emek sarf eden herkesin ortak sendikası, Türkiye Kamu-Sen'in 'dir. Çünkü adalete dair her yol Türkiye Kamu-Sen 'e çıkar. Eger adaleti koruyor ama Türkiye Kamu-Sen 'i görememişseniz boşa kürek çektiniz demektir.

eylem Gücü de Türkiye Kamu-Sen ', ateşli Sürekli Bir taarruzu ifade Eder ettik. de Bir tsunami, bir deprem, bir sel, bir kasırga, bir boran ne ise Türkiye Kamu-Sen 'ayak sesleri de odur! Bitmeyen Mücadele ruhunun adıdır Türkiye Kamu-Sen.

de degil can Kerkük 'te, Hocalı'ya' da atar 'kalbi Kobani de' Türkiye Kamu-Sen. 

Türkiye Kamu-Sen; bu millete Türk milleti, Anadolu 'ya Türk yurdu, Atatürk e Ata' mız diyebilenlerin sendikasıdır.

Türk sendikacılığının millî Uyanış hareketi, Türkiye Kamu-Sen'in 'dir. Etek olarak Etek Türkiye Kamu-Sen 'de Bağlı sendikaların amblemlerinde ay-yıldız Vardır. Türkiye Kamu-Sen '' kökü mazide, gözü atide, eli tetikte '' Bir sendikadır. Burnu havada, gözü Koltukta, kökü ONUN Eklendi bunun arka bahçesinde, eli el pençe divanda Olan sendikalara benzemez.

Türkiye Kamu-Sen, sarı sendikaların en millî düşmanıdır. paçasından dökülecek onur olarak Türkiye Kamu-Sen ', sarı sendikaların yedi sülalesine Fazla gelir.

Türkiye Kamu-Sen dik başlılığın, açık alnın adıdır. semtine uğrayamaz içinde Yalamalık, yalakalık, hukuksuzluk Türkiye Kamu-Sen '!

Türkiye Kamu-Sen Için Mücadelenin Farklı Platformları Vardır. Türkiye Kamu-Sen Masada da Sokakta da Mücadele eder. Ancak ne masa ne de sokak politikasının esiridir. Türkiye Kamu-Sen, masaya Kendi politikasıyla oturur; sokaga da Kendi politikasıyla çıkar.

Türkiye Kamu-Sen, kamu işverenin hukuksuz usûlsüzlükleriyle bilenmez ettik. tek rakibi kendisidir olarak Türkiye Kamu-Sen '. Tekrar Cardio sert mücadeleyi Ortaya koyana dek en iyi ettik en ulaşılmaz Sendikacılık çıtası Türkiye Kamu-Sen'in 'e AITTIR ettik. dir 'bileytaşı yine Türkiye Kamu-Sen'in de' Türkiye Kamu-Sen. 

Türkiye Kamu-Sen ne renksiz, şekilsiz, omurgasız sendikalara Benzer ne de rengini belli etmeyen sendikalara ... Türkiye Kamu-Sen ancak Kendisine Benzer! 

Türkiye Kamu-Sen, Türk milletinin hicbir değerini kendine siyasi Veya sendikal meze yapmaz. Türkiye Kamu-Sen Kapalı, maskeli hareket etmez. Dolambaçlı yolları bilmez. erkek sesi Tüm meydanlardan duyulur içinde Türkiye Kamu-Sen '.

'In' Ömer Seyfettin 'Mefkûreler taarruzîdir, tedafüî Bir Mefkure tahayyül bile olunamaz!' 'Ilkesinden hareketle Türkiye Kamu-Sen, sendikacılığı deri koltuktan sokaga çıkaran sendikadır. Çünkü Oturduğunuz yerden mahalle köşelerindeki kadınlar gibi ancak dedikodu ama Sokakta eylem yaparsınız.

Türkiye Kamu-Sen, onurları mikroskopla incelenecek sendikalara benzemez; o bir onur abidesidir.

Türkiye Kamu-Sen; Tatlı Su sendikacılığı yapmaz, sulu sendikacılıkla işi olmaz, su katılmamış Sendikacılık yapar. Bu da su Bir gercektir götürmez.

Türkiye Kamu-Sen, sarı sendikaların satış enflasyonları kertesinde memur haklarına dört elle Sarılır. Türkiye Kamu-Sen, sendikacılıkta current Değil Bir ekoldür. ; In Yaptığı gibi Sendikacılık Vardır ya da yoktur ya Türkiye Kamu-Sen ' işte bu kadar basit!

Türkiye Kamu-Sen kurulduğu Günden bu Yana 5 cumhurbaşkanı, 9 başbakan, 5000 'e Yakın milletvekili gordu; sayısız bürokrat da cabası ... Biz Buradayız Varız, Türkiye Kamu-Sen sadece sadece Türkiye 'de Değil Türk devletlerindeki sendikaların da başıdır. 

Nerede Bir adalet Varsa nerede hakça Mücadele, usturuplu sevgi, Türk 'çe hoşgörü Varsa o; Türkiye Kamu-Sen'in 'nin tarihidir. Doku uyuşmazlığı Bulunmaz içinde Bu milletin değerleriyle sorunu olmayan hiç kimseyle Türkiye Kamu-Sen '.

Türkiye Kamu-Sen 'de çehreler değişir, Yürekler değişmez, konu sapmaz, amaçtan geri durulmaz. Onun Türkiye Kamu-Sen 'linin göğsünde yanan ateşi, ruhlarda tutuşturan kıvılcım işte budur.

Türkiye Kamu-Sen 'onu bayan Üyesi nin, Kore' de şehit Olan Mehmetçiğin mezarı başında gözyaşı döken sürgündeki Kazanlı Añadir; Kore 'de yaralı Mehmetçiğe Gönüllü hemşerilik yapan Kazanlı Türk kızlarıdır.

Türkiye 'nin dört Bir yanına dağılan yarım milyon Türkiye Kamu-Sen' sidir 'Kuva-yi Milliye nın' li 2016. Onun Türkiye Kamu-Sen 'li Türkistan' da Enver Paşa'nın 'dır, Çanakkale' de Koca Seyit, İstiklal Yolu 'nda battaniyesini oğlundan alip cephaneye örten kahraman Añadir.

Onun Yöneticisi olarak Türkiye Kamu-Sen '; Sakarya 'da, Büyük Taarruz' da Ateş Altında süngü hücûmuna kalkan kahraman Mehmetçik 'ten, Küpeli Dağı' nda vatan Bekleyen askerimizden farksızdır.

Türkiye Kamu-Sen; mimaride Koca Sinan 'dır, Orta Asya' da Atsız, Kırgız bozkırında Aytmatov, Akka önlerinde Cezzar Ahmet Paşa, Tanrı Dağı 'nda Bir Yolluğ Tigin' dir.

Türkiye Kamu-Sen 'onu Üyesi olarak, Türk milletini hakaret etmeden de Aldığı Nobel ödülünü Anıtkabir' e bağışlayan, ben Türk'ün 'üm, Atatürk ün eğitiminden geçtim diyebilen Aziz Sancar; Türkçe Giderse Türkiye Gider, Oktay Sinanoğlu 'dur diyen.

Türkiye Kamu-Sen 'onu Üyesi olarak,' Kralla her zaman bulunur kraliçe. ! Vatanla darı yaşasın, darı 'dir' Abdülhak Hamid'in diyen 'vatanla; Türk 'ün sesinin gidebileceği En Büyük yükseklik Için şarkı söyleyen Barış Manço'nun' dur; döşeğinde safra 'ölüm ve' söyleyin onlara, burası Bağımsız bir Türk Cumhuriyetidir! '' diye kükreyen Denktaş'ın tir.

Türkiye Kamu-Sen 'onu Üyesi olarak, Atatürk' ün milletimizin babası dedigi Mehmet Emin Yurdakul 'dur; vatan vatan, diye kükreyen koca Namık Kemal 'dir. tır 'Onun Üyesi, bayrak bayrak dalgalanan Bir Arif Nihat içinde' Türkiye Kamu-Sen; bu vatan kimin, diyen Orhan Saik 'tir; kuyumcu hassasiyetindeki Yahya Kemal Bey 'dir. dur 'Onu üyesi hicbir şeye korkmadan meydan okuyan Deli Dumrul içinde' Türkiye Kamu-Sen.

'Milletimizin Unvanı Türk'ün' onu Üyesi olarak 'Türkiye Kamu-Sen' diye kükreyen Süleyman Paşa 'lisanımız Türk lisanıdır tur,!'; '' Dilde, fikirde, işte birlik! '' Diyen Bir Gaspıralı İsmail; Türkçe aşığı Bir adamı Ali Şir Nevai; sırtında gezen lügat başındaki Kaşgarlı Mahmut 'TUR Türk ilini.

dir 'Onu üyesi Cardio ZAMANDA Bir Yörük Ali Efe de' Türkiye Kamu-Sen, Halime Kaptan'ın 'dır, Kara Fatma'nın' dır, Dokuz Hatun'un 'dur, Sütçü İmam' dır, Gördesli Makbule 'dir, Kılavuz Hatice' dir, Onbaşı Nezahat ' tir, Erkek Halime 'dir. 

Türkiye Kamu-Sen 'onu üyesi cami cami içinde vaaz verip halkı Milli Mücadele' ye davet Mehmet Akif'in 'tir eden. omzunda mavzerle koşa koşa gelen Mahmut Esat TIR ye 'onu üyesi İsviçre Dağlarından Milli Mücadele içinde' Türkiye Kamu-Sen. da alan, Ziya Gökalp'in 'tir' onu üyesi Malta sürgününden kurtulup soluğu Ankara içinde 'Türkiye Kamu-Sen.

Onun Üyesi olarak Türkiye Kamu-Sen '; Bir Yahya Çavuş 'tur, kamyon lastiği Için banknot yazan Muzaffer Yüzbaşı' dır, 40 çerili Bir Kür-şad 'dır, Türkçe konuşulacak diyen Karamanoğlu Mehmet Bey'in' dir. 

Onun Üyesi olarak Türkiye Kamu-Sen '; Atatürk 'ün sofrasında milliyet nazariyelerini kükreyen Sadri Maksudi' dir, Cengiz Han 'ı anlatan Zeki Velidi' dir, tarih yöntemlerini sıralayan Akçuraoğlu Yusuf 'tur, Kırım Kırım diye haykıran Cengiz Dağcı' dır, Kırımlıoğlu 'dur, Azerbaycan' daki Elçibey, Doğu Türkistan 'da Rabia Kadir' dir.

Onun Üyesi olarak Türkiye Kamu-Sen '; Ayşe 'dir, Hasan' dır, Metehan 'dır, Yücel'in' dir, Serhat 'tır, Munise' dir, Mustafa 'dır, Orhan'ın' dır, Hayri 'dir, Gökberk' tir, Almila 'dır, Serdar' dır, Osman ' dır, Fatma'nın 'dır, Oğuz' dur, Dilek 'tir. Onun üyesi Çandır Türkiye Kamu-Sen 'can ...

Onun Üyesi olarak Türkiye Kamu-Sen '; kara Kalpaklı, pos bıyıklı, Doğu 'Genç tr rahibe ettik en yakışıklı devrimcisi, mavi mavi gözlü, koca yürekli Bir Mustafa Kemal Atatürk'ün' Tür!


Yücel ÖNDER
Türk Eğitim-Sen
Esenler İlçe BaşkanıBu yazı 1025 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

VİDEO GALERİ
HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI