Bugun...
BAHARAT SENDİKASI NASIL OLUR?


Yücel ÖNDER
yucel
 
 

Bir takvim polemiğidir aldı götürdü. İşin aslı, bizim pek umurumuzda değil. Genel başkanımız başta olmak üzere sendikamızın birçok organı, ben de dâhil olmak üzere, gerekli açıklamayı yaptık. Ancak hala daha anlamayıp çarpıtanlar var. Konuyu lastik gibi uzattıkça kirli çamaşırlarıyla gerçek yüzlerini ortaya çıkarıyorlar, farkında değiller. Cevap vermeyerek çirkin yüzlerini izlemek en heyecanlısı ve zevklisi ancak boş duranı da Allah sevmez!

Türk Eğitim-Sen’ in 2015 yılı için hazırlattığı duvar takvimlerinden başladı polemik. Aslında ortada sorun teşkil edecek bir durum yok ama pireyi deve yaptılar. 

Meşhûr hikâyedir, zamanında adamın biri haram yoldan kazandığı parayla bir hayvan satın alır ve Hacı Bektaş-i Veli’ nin dergâhına gider. Durumu Hacı Bektaş’ a anlatır, hayvanı dergâha bağışlamak istediğini söyler ancak Hacı Bektaş kabûl etmez, adamı Mevlana’ ya gönderir. Mevlana ise hiç tereddüt etmeden hayvanı kabûl ederek dergâhta kesilip yenmesine izin verir. Adam afallamıştır. Hacı Bektaş haramı geri çevirirken Mevlana tereddüt etmeden kabûl etmiştir. Döner Hacı Bektaş’ ın dergâhına. Durumu anlatır, Hacı Bektaş ‘‘Mevlana’ nın gönlü bir ummansa bizimki o ummanın yanında bir katredir! Ummanı senin hayvanın kirletemez ama bizim katre (damla) kadar gönlümüzü kirletir!’’ der. Burada kimin umman kimin katre olduğunu söylemeye, sanırım, gerek yok! Bir atımlık barutunuz var, onu da böyle ufak tefek işler için harcamayın! Hani olur da aklınıza ileride sendikacılık falan yapmak gelirse o zaman kullanırsınız. 

Yazılanları, söylenenleri anlamamak; zekâ geriliği yaşayanlar için kabûl edilebilir ancak açıklananları çarpıtmanın kesinlikle kişilik bozukluğuyla ilgisi vardır. Lafı orasından burasından anlıyorsan yaşlanmışsın demektir. Git emekli kuyruğuna gir, yorma kendini, hayat kısa, değmez!

Ortada çok hata var, saysak burdan köye yol olur. Kimin ne olacağını Allah bilir. Bugün kendini yetkili zannedenler yarın nal toplayabilir! İhtimal vermiyorum ama hani olur da toplu sözleşme masasına otuma hakkınız olursa yanınıza bir hesap makinası alın. 123 TL ile %3 arasındaki farkı hesap edersiniz, sonra küçük düşmeyin! Tıpkı öğretmenler günü afişinizde İncil’ n resmini kullandığınız gibi…

Azizim; atalar ne demişse güzel söylemiş: Ardından kırk itin havlamadığı kurt, kurt değildir! Güneş, balçıkla sıvanmaz! Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen’ i böyle ufak tefek ayrıntılarla yıpratamazsınız! Buna sizin çapınız yetmez! Davul bile dengi dengine çalar! Sanatçı olduğunuzu söylüyorsunuz, elinizde tenekeyle orkestraya gelmişsiniz. Gidin sokaklarda teneke çalın, siz zaten çalmayı iyi bilirsiniz!


Yücel ÖNDERBu yazı 4803 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

VİDEO GALERİ
HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI