Bugun...


KPSS kalkıyor
Hukumet, devlete memur alımında uygulanan Merkezi Sınav KPSS'yi kaldırmaya hazırlanıyor.

KPSS kalkıyor
+ -

Hukumet, devlete memur alımında uygulanan Merkezi Sınav KPSS'yi kaldırmaya hazırlanıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı Ile Yapılan Çalışma Kapsamında, Merkezi Sınav Sistemi Yerine bakanlıklara Kendi sınavlarını Yapma hakkı verilecek. Çalışma toplantısında bakanlık Çalışmaları Şevk edilmek Üzere hazırlanan yasa taslakları Hakkında Bilgi Verdi Meclis'e A.Ş. Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bakanlar Kurulundan oğlu ettik. Sunumdaki en Önemli konulardan Birini KPSS İle İlgili Yapılan Hazırlık oluşturdu. Min.UB Sisteme Gore devlete Alınacak personel ile İlgili ÖSYM Tarafından Gerçekleştirilme ve belirli aralıklarla Sınav yapılıyor. Atamalar met sınavda en YÜKSEK puanı alandan Asagiya Doğru'nun sıralanarak gerçekleştiriliyor. 

SÖZLÜ SINAV DA YAPILABİLECEK 
Başbakan Erdoğan'ın istegi doğrultusunda başlayan Çalışma Kapsamında KPSS kaldırılacak. Bakanlıklar Diğer Kamu kurumlarının ÖSYM Tarafından Gerçekleştirilme Yapılan tek Bir Sınav Ile kişisel Almási Dönemi Sona erecek ettik. Yapılan çalışmaya GÖRE; Merkezi Sınav Sistemi Yerine TÜM bakanlık kurumlara Kendi ihtiyaçlarına GÖRE alacakları personel for Sınav Yapma hakkı verilecek ettik. Üzerinde çalışılan Sisteme Gore, onun Kurum alacağı personel for Kendi sınavını açıklayacak. Alınacak personel for duyuru yapılacak. Başvuranlar, kurumun ve İhtiyaç duyduğu kadroya Uygun'un Haber ve Aldığı Yazılı sınava girecek soruların. Gerek duyulursa Sözlü Sınav da: söz Konusu Olacak. 

EN AZ 3 YIL staying
Memur Olarak göreve alınanların Özlük hakları Çalışma Şekilleri ile İlgili de bazi düzenlemeler gündeme Gelecek ettik. Sınav kazanıp ataması Yapılan Bir kisi, atandığı Yerde en az 3 Yıl calismak zorunda Olacak. Örneğin; Milli Eğitim Bakanlığı'nın gereklı Eğitim programlarından geçip öğretmen Olarak Güneydoğu Basta Olmak Üzere ülkenin herhangi Bir ​​Yerine atanan kisi BURADA en az 3 Yıl staying ettik sınavı. Bu süreden once tayin isteyemeyecek. (Takvim)
Kaynak: Takvim

Bu haber 2631 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
VİDEO GALERİ
Advert
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI