Bugun...


Reklam
GÖZALTINA ALINAN MÜDÜR YARDIMCISI (DİNLEMELERİ HAKİM KARARI İLE YAPTIK)
Adana'da telekulak skandalı ile ilgili dün yapılan operasyonda gözaltına alınan Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin

GÖZALTINA ALINAN MÜDÜR YARDIMCISI (DİNLEMELERİ HAKİM KARARI İLE YAPTIK)
+ -

ALMANYA, İNGİLTERE VE MACARİSTAN'A GİTMİŞ

Gözaltına alındıktan sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alınan Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin yurtdışına yasadışı çıkmadığını savundu. Bilgin ifadesinde, “Benim halen Yeşil Pasapartum bulunmaktadır. Legal yollardan 1 kez Macaristan, 3 kez Almanya, 1 kez İngiltere olmak üzere çıkış yaptım. Çıkış sebebim olarak Bilişim ve Güvenlik fuarlarına katıldım. Almanya'ya gidiş sebebim ise Almanya BKA ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasındaki bir proje sebebi ile çıktım” dedi.

DİNLEMELERİ HAKİM KARARI İLE YAPTIK

Yasadışı dinleme olayını kabul etmeyen bilgin yapılan bütün dinlemelerin hakim kararı ile yapıldığını savundu. Bilgin ifadesinde, “Hiçbir şekilde yasadışı olarak dinlenildiği iddia edilen şahıslar hakkında dinleme talimatı vermedim. Bizim yaptığımız bütün çalışmalar 5397 sayılı kanun çerçevesinde yapılmıştır. Bu çerçeve içerisinde hakim kararı alınmaktadır. Hakim kararı alınmadan hiçbir dinleme yapılmamıştır. Yapılan her işlemin ardında hakim kararı bulunmaktadır. Talimat olarak da yanlızca kanunların verdiği talimatlar bizim için geçerlidir ve bağlayıcıdır. Bize başka talimatın verilmesi söz konusu değildir” dedi.

İSMAİL BİLGİN KİMDİR?

Adana'da telekulak skandalı ile ilgili dün yapılan operasyonda gözaltına alınan Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin, Adana İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yaptı. Sonrasında ise Terör ve Kaçakçılıktan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. 17 Aralık Operasyonu'ndan sonra bu görevinden alınan İsmail Bilgin, Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksekokulu'na atandı.
Kaynak: Son TvİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
Reklam
VİDEO GALERİ
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI